Maraton Solidarności 2012

Posted by in Inne

Dziś ulicami Trójmiasta przebiegł XVIII Maraton Solidarności. Fantastycznie było zobaczyć taki tłum, podejmujący niemałe wszak wyzwanie. Dlatego wielu mieszkańców zgromadziło się wzdłuż trasy biegu, aby dopingować sportowców.

Pomocni w bieganiu byli też zapewne pace-setterzy, biegnący z balonikami przypiętymi do pleców (widoczni pod koniec poniższego filmu).

Jak Wam zapewne wiadomo, ja też biegam – na krótszych dystansach (10 km, co tydzień 5 km na gdańskim Parkrunie). Ale kilka dni temu zapragnąłem czegoś więcej. Przeczytałem informację o maratonie, policzyłem na palcach dni… I dlatego dziś składam publiczne oświadczenie.

Za rok, 15 sierpnia 2013 roku, przebiegnę Maraton Solidarności.

Mam nadzieję, że za rok, 15 sierpnia, maraton będzie miał miejsce. Inaczej będę musiał znaleźć jakiś inny, odpowiednio wcześniej. Bowiem mam zamiar przebiec maraton przed moimi trzydziestymi urodzinami.

Składam to oświadczenie publicznie – bowiem mam nadzieję, że będziecie mnie dopingować i motywować do zrealizowania tego celu. A może ktoś chce się dołączyć do przygotowań i wystartować w ramach nieformalnego klubu biegowego “Gdańskzdołu.pl”? Zapraszam! Mamy rok do przygotowań – to dużo czasu, nawet dla kogoś, kto obecnie nie biega.

A tymczasem – zapraszam do obejrzenia małej galerii zdjęć z dzisiejszego biegu.

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter