W Gorącej Wodzie Kompani

Posted by in Wrzeszcz

Jeśli lubicie się pośmiać i doceniacie nietuzinkowe poczucie humoru, to jest to informacja dla Was.

Co miesiąc, w klubie „Kwadratowa”, występuje grupa kabaretowa „W Gorącej Wodzie Kompani”. Jest to grupa kabareciarzy improwizujących, a więc tworzących swoje skecze na żywo, przy niemałym udziale publiczności. W ich przypadku nie ma dwóch takich samych spektakli, dlatego zobaczenie ich na żywo jest takie atrakcyjne.

Spektakle mają różną formę. Byłem do tej pory na dwóch i raz była to spójna historia, a raz ciąg niepowiązanych ze sobą skeczów. Całość jest zaś ubrana w szaty pojedynków na improwizacje. Kto z Was widział (na żywo bądź w sieci) tego typu występy, ten zapewne kojarzy „rewolwer”, „grę w pytania” czy zabawę konwencjami. Kto nie kojarzy – ten może poznać coś nowego.

Każdy skecz musi się gdzieś dziać, mieć bohaterów, nierozwiązany problem. Te pomysły podsuwa widownia. Dzięki temu widać, jak aktorzy na żywo wymyślają poszczególne kwestie. Sztuka jest tym większa, że są to dialogi autentycznie zabawne, a puenta potrafi zaskoczyć chyba każdego.

Najlepsza informacja to to, o czym wspominałem już na początku. Występy są co miesiąc, a wstęp kosztuje jedynie 15 zł (10 zł dla studentów) – o ile kupi się bilet w kasie. Zakup poprzez stronę systemu dystrybuującego bilety to 17 zł oraz około 50 gr opłaty za wystawienie biletu. I to jest ten element, który mnie osłabia.

Kasa „Kwadratowej” jest wybitnie skierowana na sprzedaż studentom. Dlatego działa od 10 do 15. Czyli wtedy, gdy ludzie mogący zapłacić więcej za bilet siedzą w pracy. Jeśli nie ma się zaprzyjaźnionego studenta, który mógłby kupić bilety w kasie, trzeba przepłacać w internecie… Nie można choć raz w tygodniu mieć kasy otwartej w normalnych godzinach? Choćby do 18?

Ale nie ma co zbytnio narzekać. 17 zł to nie majątek, raz w miesiącu można wydać taką sumę na kawał doskonałej rozrywki. Kto nie wierzy, niech się wybierze. Harmonogram występów znajdziecie na stronie grupy. I przygotujcie się na dwie godziny mocnego, bezkompromisowego i powalającego humoru.

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter