We wnętrzu gąsienicy

Posted by in Wrzeszcz

Nic nie poradzę na to, że tych kilka przejść podziemnych, które wybudowano na Trasie Słowackiego, kojarzy mi się z jakąś gigantyczną gąsienicą albo dżdżownicą, wynurzającą się spod ziemi. Zresztą sami spójrzcie Tylko na powyższe zdjęcie.

Ale skoro już pojawiłem się w pobliżu owej gąsienicy, to warto sprawdzić, jak to wygląda od środka.Nie jestem fanem przejść podziemnych (zwłaszcza przeplatanych przejściami naziemnymi, jak to ma miejsce w przypadku Trasy Słowackiego), ale te wyglądają dość estetycznie.

Oczywiście w środku to nadal zwykły, ponury tunel. I to już zniszczony przez wandali.

A przecież te tunele nie były oddane tak dawno temu. Tymczasem łobuzy postanowiły sobie zakpić z zamontowanego monitoringu (tylko ten tunel ma z 6 kamer) i pobazgrały ścianę tuż koło kamery.

A przecież za jakiś czas ten tunel będzie też bramą do luksusowego osiedla mieszkaniowego i eleganckich biur, urządzonych w starych budynkach. Czy wtedy też będzie taki zaniedbany?

Swoją drogą – jak osiedle się rozbuduje, to tunel od strony północnej będzie miał chyba dwa wyjścia i dwie windy. Jedno wyjście będzie takie, jak dziś. Dość wąskie, tak między nami.

Drugie natomiast będzie tuż obok. Jest już przygotowane, czai się za ścianą. Tez ma schody i szyb windy. Czy od obecnego będzie oddzielone płotem? A może obecne wyjście jest tylko bardzo elegancką prowizorką?

Ot, taka ciekawostka. pożyjemy, zobaczymy. Chyba, że Wy już wiecie – dajcie wtedy znać w komentarzach albo na Facebooku.

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter