Zaspa w ogniu!

Posted by in Zaspa

W sobotę wybrałem się na XXI Obrazy Ogniem Malowane na Zaspie, zorganizowane przez klub Plama. Jest to akcja artystyczna z ogniem, jako motywem przewodnim. Wysoki numer przy nazwie wydarzenia pozwala zakładać, że dzieje się ono cyklicznie od dwudziestu lat i doprawdy nie rozumiem, dlaczego do tej pory jeszcze go nie widziałem.

Obrazy Ogniem Malowane to ogień – dosłownie i w przenośni. Buchające płomienie rozświetlają okoliczne bloki, a wszyscy widzowie patrzą jak urzeczeni. Niczym jakaś prymitywna wspólnota, zgromadzona wokół ogniska. Które potrafi buchać dość mocno, jak w przypadku instalacji „Palimy się do muzyki”.

Dokładne opisywanie wszystkiego, co można było zobaczyć, mijałoby się z celem. Zainteresowanych odsyłam do galerii, gdzie prezentuję więcej zdjęć. No i obowiązkowo zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, jaki zrealizowałem.

Wiem, że następnych edycji Obrazów Ogniem Malowanych postaram się nie przegapić. I dołożę wszelkich starań, abyście również o nich wiedzieli. Bo to gorąca impreza i warto, aby jak najwięcej osób o niej wiedziało.

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter