Trójmiejski Hashtag Day

Posted by in Inne

Wspominałem Wam już o tym, kogo warto obserwować na „gdańskim” Twitterze. To dziś opowiem Wam o Twitterowej zabawie, charakterystycznej dla Trójmiasta.

W każdy wtorek trójmiejski Twitter świętuje 3CTHashtagDay. Czyli „Trójmiejski Dzień Hasztaga”. Brzmi bez sensu? Tak. Ale jednocześnie pokazuje, że my tu, nad morzem, potrafimy zrobić coś razem po prostu dla frajdy.

Co tydzień od rana na Twitterze publikujemy zdjęcia związane tematycznie z określonym hasłem – hasztagiem dnia. Zdjęcia mogą być powiązane z tematem dnia luźno lub luźniej, ale jakiś związek trzeba zachować. Potem, na koniec dnia, Marcin z NoLifeStyle skleja te zdjęcia w ładną mozaikę. U niego też można podejrzeć kalendarz akcji – a więc zaplanowane hasła na następne tygodnie.

Dlaczego o tym wspominam? Bo w miniony wtorek hasło brzmiało #PatrzDoGóry – to chyba oczywiste, że jako Gdańsk z dołu mam takich zdjęć sporo. I to do tego stopnia, że nie mogłem się zdecydować, które wybrać…

Dlatego przygotowałem ich kilka, a wszystkie umieściłem w specjalnym zestawie na Flickrze. Razem z innymi moimi zdjęciami, nie tylko gdańskimi, które przygotowywałem wcześniej na #3CTHashtagDay (pomijam zdjęcia, które robiłem pospiesznie, w drodze do pracy). Zajrzyjcie tam, liczę że moje podejście do hashtagów przypadnie Wam do gustu.

Inicjatywa jest bardzo pozytywna, zmusza do kreatywnego podejścia i dodania czegoś od siebie. Zachęcam gorąco tych z Was, którzy ćwierkają, do dołączenia. Zdjęcie nie musi być artystyczne czy fachowo obrobione. Musi po prostu nawiązywać do hasła.

A już w najbliższy wtorek – hashtag mojego autorstwa. #BombkoweTrójmiasto. Liczę na wiele Waszych zdjęć!

PS: a jeśli obawiasz się, że nie umiesz zrobić dobrego zdjęcia – uszy do góry. Nikt tego od Ciebie nie wymaga. A poza tym – zawsze możesz skorzystać z mojego specjalnego poradnika

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter