Drugie urodziny parkrun Gdańsk

Posted by in Przymorze

2014-01-25 parkrun 049

Tytuł powinien wystarczyć za całą relację. Bo wiadomo – jest sobota, jest parkrun. Jest parkrun, jest impreza.

Czy jakoś tak.

2014-01-25 parkrun 004

Był bieg na pięć kilometrów, było ciasto i cukierki, gorąca herbata oraz – oczywiście – ogłoszenie zwycięzców rocznej klasyfikacji generalnej. Wśród pań zwyciężyła Elżbieta Tuwalska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był – drugi rok z rzędu – Krzysztof Klawikowski.

Ale sobotni bieg był okazją do świętowania nie tylko drugich urodzin. Także po raz pierwszy w Polsce zawodnik ukończył swój setny bieg. Był to nikt inny jak zwycięzca klasyfikacji generalnej, Krzysztof Klawikowski. Który po biegu założył elegancką, czarną koszulkę ze złotą setką.

2014-01-25 parkrun 190

A właściwie dostał dwie koszulki.

Drugą koszulką, którą ufundowano każdemu biorącemu udział w sobotnich zmaganiach, była czerwona koszulka gdańskiego MOSiR-u. Na zdjęciu poniżej widzicie, jak wszyscy karnie stoją w kolejce po odbiór. Parując po biegu.

2014-01-25 parkrun 196

Organizatorzy proszą, aby na najbliższy bieg przyjść w tych własnie koszulkach. Zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie. I będzie czerwono.

Gdańskiemu parkrunowi życzę kolejnych (i kolejnych, i kolejnych) urodzin. Równie hucznych (choć może nieco mniej mroźnych). Wielki szacunek dla organizatorów za to, że poświęcają swój czas dla takiej wspaniałej sprawy. A kto jeszcze nie zna parkruna, niech przybiegnie w sobotę o 9. Świetna atmosfera gwarantowana!

PS: galeria zdjęć z sobotniej imprezy oczywiście u mnie na Flickr.

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter