Biegaj (prawie) z mistrzami

Posted by in Sopot

Jak być może wiecie, wkrótce w ERGO Arenie na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Obiekt jest już prawie przygotowany (bo dopiero co zakończyły się w nim mistrzostwa Polski), więc szkoda, aby się marnował niewykorzystany.

2014-02-25 test Coopera 162

Z tego założenia wyszło Radio Gdańsk, zapraszając kilkudziesięciu przedstawicieli pomorskich klubów biegowych do spróbowania swoich sił w Teście Coopera Radia Gdańsk. Właśnie na ERGO Arenie. Co to jest test Coopera? Być może znacie to ze szkoły – bieg ciągły przez dwanaście minut. W ten sposób nie jest ważny czas (jak to zwykle ma miejsce przy bieganiu), ale przebyty dystans.

2014-02-25 test Coopera 116

Ja też znalazłem się w gronie zaproszonych. Jak tam trafiłem? Otóż opłaciło się zapisywać na wszelkie biegi jako przedstawiciel klubu „Gdanskzdolu.pl”. Jakoś przed miesiącem otrzymałem maila z prośbą o wyznaczenie reprezentanta mojego klubu. Zaiste, ciężki wybór…

W ramach kolekcjonowania wrażeń pojawiłem się we wtorek w ERGO Arenie, aby pobiegać po profesjonalnej nawierzchni. Grałem już w piłkę nożną na PGE Arenie (na której grali mistrzowie świata), to i biegać po bieżni dla mistrzów świata mogę. Powiem Wam, że wrażenie jest niesamowite. Nawet taka amatorska stopa jak moja odczuwała różnicę. W pełni profesjonalna bieżnia, odpowiednio nachylona i oddająca energię.

Wydawać by się mogło, że w takich warunkach biegnie się świetnie. Otóż nie. I nie wynika to z mojej słabszej ostatnio kondycji. Po prostu pod dachem… ciężko się oddycha. Wielu z biegaczy o tym wspominało. Wydawać by się mogło, że w tak dużym obiekcie nie będzie to problemem, a jednak. Może nie włączono jakichś systemów do odświeżania powietrza?

2014-02-25 test Coopera 137

Wymieniwszy wszystkie możliwe czynniki, które nie pozwoliły mi na pobicie rekordu, mogę podać mój wynik. Przebiegłem 13,5 okrążenia. Każde z nich miało 200 metrów. Czyli w 12 minut pokonałem dystans 2,7 km. Mogło być więcej, ale sami rozumiecie, że nie o wynik tu chodziło. Po prostu chciałem pobiegać po bieżni przygotowanej dla mistrzów świata.

2014-02-25 test Coopera 042

Albo przynajmniej na niej poleżeć.

Jeśli nie wystarczy Wam film, umieszczony w tym wpisie, to zapraszam do galerii. No i dajcie znać, kiedy wreszcie gdzieś się spotkamy podczas biegu?

Autorem części zdjęć jest Maciej Gach.

Kliknij i przekaż dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter